אסטרטגיית זיכרון: הגזמה, הגזמה , הגזמה

30.12.2015

איך זוכרים טוב יותר? יש שיטה לזכרון מוצלח? מערכת החינוך וגם האקדמיה דורשות מאיתנו לזכור את ההגיון ואת התכנים לאחר שהוגדרו אלו בשיעור. עלינו לזכור עקרונות, עובדות וחלקנו מתקשים בכך. לחלקנו יש חולשה - קיבולת הזיכרון שלנו, חולשה בעבקבותיה נולד הצורך להמציא את עצמנו מחדש. למצוא שיטה שעובדת עבורנו אחרת נידונו לחיי שכחה מתסכלים. 

 

למזלנו, סביבתנו הלימודית והחברתית מעודדת אותנו לפעול בנושא הזה זו עובדה ברורה מאליה - אם אנו רוצים לחוות הצלחה ללא תסכול עלינו להזיז את האבנים הגדולות מהדרך. האבנים שגורמות לנו לשנן ולשנן כשאנו לומדים לבחינות - אך השינון לא עוזר - צריך משהו אחר!

 

בשיתוף מגזין פוקוס לתמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז באוניברסיטת תל אביב הכנו לכם סרטון המסביר את אחת משיטות הזיכרון המוצלחות יותר. לא משנה אם אתם אובחנתם עם הפרעת קשב וריכוז - ADHD, לקות למידה או שיש לכם זיכרון לא כל כך מוצלח אתם יכולים ועל פי דעתי צריכים להרחיב את הרפרטואר ולאמץ ארגז ממיטב הכילים ואסטרטגיות הלמידה. 

 

תהנו! וזכרו - פשוט זכרו :)

 

שלכם, 

 

עדן הר

מומחית ללקויות למידה וקשב

 

עורכת מגזין פוקוס, אוניברסיטת תל אביב

 

 

 

 

Please reload

דבר העורכת

ברוכים הבאים למגזין קרוסלה, מגזין לאסטרטגיות ותמיכה ב-ADHD ולקויות למידה. מיועד לכל מי שלקויות למידה והפרעת קשב וריכוז משפיעים על חייו...

 

כתבות מומלצות

טיפול רגשי משולב אסטרטגיות למבוג...

1/10
Please reload

סיפור אישי

"

"

כתבות נוספות

Please reload

כתבה בהזמנה

איך לשפר את הקריאה?

כל הזכויות שמורות לבעלי האתר. אין לעשות כל שימוש בתוכן | המידע באתר אינו מחליף ייעוץ רפואי וחוות דעת מקצועית |