סדנאות חנוכה 2019

בואו לחגוג את חנוכה אצלי בסלון! (ברמת גן) 

סדרת סדנאות שימושיות שיאירו את יכולתכן לסייע לילדים עם לקויות למידה וקשב. נדליק נרות בחנוכייה, נאכל סופגניות וגם ירקות.

הסדנה מותאמת למורות להוראה מתקנת אך גם קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, יועצות, מורים מקצועיים ומחנכות וכן גם הורים סקרנים - אתם מוזמנים (אך קחו בחשבון שהסדנאות מותאמות לנשות מקצוע).

מספר המשתתפות/ים מצומצם עבור חוויה משמעותית. תינתן אפשרות לשאילת שאלות בעשרים הדקות האחרונות של המפגש. ניתן להרשם לסדנה אחת או יותר. לכל סדנה שני מועדים.

על המרצה: עדן בן יעקב (לשעבר עדן הר), מומחית לקויות למידה וקשב, מטפלת רגשית בשיטות CBT (טיפול רגשי התנהגותי-קוגניטיבי), בעלת ניסיון של 16 שנות טיפול בילדים, נוער ומבוגרים המאובחנים עם הפרעת קשב או לקות למידה על ידי הוראה מתקנת.

מרצה לשעבר בתכנית "מוח מצויין" - נוירופידבק באוניברסיטת בר אילן, בעבר הרצתי והעברתי סדנאות במכללה למנהל, באוניברסיטה הפתוחה ובאוניברסיטת תל אביב לסטודנטים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז או לקות למידה וכן לצוותי המוסד הלימודי, יוזמת מגזין פוקוס ששויך לאוניברסיטת תל אביב, בעלת המגזין ההתנדבותי קרוסלה לתמיכה בלקויות למידה וקשב המציע כתבות שונות המסייעות להורים לילדים עם לקויות למידה וקשב וכן למבוגרים להכיר כלים להתמודד עם קשייהם. מאובחנת בעצמי בקשיי קשב וריכוז ומעוניינת לשתף במסעי האישי והכלים שרכשתי כל אדם המעוניין לשמוע.

 

עלות סדנה: 250 ₪

עלות 2 סדנאות: 240 ₪ לסדנה

עלות 3 סדנאות: 230 ₪ לסדנה

נר 1 (22.12.19 יום ראשון): הוראה מתקנת בראי ה-CBT :  "הילד אינו פנוי רגשית לטיפול/למידה"

"הילד אינו פנוי רגשית ללמידה" כמה פעמים יצא לך לחשוב על כך בעבודתך? כמה פעמים יצא לך להשתדל עם ילד שמתנגד לתכנים אותם את מציעה באופן פאסיבי או אקטיבי? ומה עשית? האם המשכת ללמדו? האם חוויתם תסכול בלתי נפסק במפגשים המשותפים ? האם שלחת אותו לטיפול רגשי מתוך הפסיקה שאיננו פנוי ללמידה?

רוצה לדעת כיצד תוכלי לסייע לילד לווסת את רגשותיו באותו הרגע בו הוא נסער, חש חרדה/עצב/לחץ?

מהסדנה תצאי עם כלים רבים מעולם ה-CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) שיסיעו לך לטאטא את הרעשים הרגשיים באופן זמני אל מחוץ לקליניקה תוך עבודה מסודרת על מטרות הטיפול כפי שאת מכירה ויודעת.

עם זאת, הסדנה לא תהפוך אותך למטפלת רגשית. עיסוק בטיפול רגשי לאחר סדנה אחת הינו בבחינת חוסר אחריות. לשם כך יש ללמוד באופן מסודר.

 

נר 2 ( 23.12.19 יום שני): הוראה מתקנת בראי ה-CBT: "קריאת שפה ורגשות במפגשים טיפוליים"

מה באמת הילדים המגיעים למפגש אומרים לנו? וכיצד זה משפיע על הצלחת מטרת המפגש/ים?

ילד עם לקות קשב נכנס לקליניקה/ חדר הוראה מתקנת לראשונה ומספר שהוא נפל ונפצע ברגלו. האם אתן מתייחסות לדבריו? באיזה אופן? מה הוא באמת מנסה לומר לנו וכיצד נגיב באופן שיקדם את מטרות תכנית ההתערבות?

 

כיצד ניתן לדבר עם הילדים המגיעים אליך ב"שפת הסתרים של הרגש"? מה הכלים העומדים לשימושך כמטפלת/מורה? רמז: שפת הרגש נוכחת יותר במשחקים, במטאפורות, דימויים, סיפורים, דרמה וכד'.

תאוריית ה"זומבים מול הצמחים" וכיצד לזהות זומבי ולהוסיף צמיחה לחייו.

מהסדנה תצאי עם כלים רבים מעולם ה-CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) שיסיעו לך לתקשר טוב יותר עם התלמיד/המטופל, ליצור איתו יחסי אמון שיקדמו אותו בכל מעשיו תוך עבודה מסודרת על מטרות הטיפול כפי שאת מכירות ויודעות. עם זאת, הסדנה לא תהפוך אותך למטפלת רגשית. עיסוק בטיפול רגשי לאחר סדנה אחת הינו בבחינת חוסר אחריות. לשם כך יש ללמוד באופן מסודר.

נר 3 (24.12.19 יום שלישי): הוראה מתקנת בראי ה-CBT: תפקוד אקזקוטיבי והקשר שלו לאי הצלחה 

מי אתה? התפקוד האקזקטיבי? ולמה אתה חשוב?

התפקוד האקזקוטיבי הינו היכולת הקשבית בחלוקת משימות מחשבתיות והתנהגותיות. מחקרים מראים כי תפקוד זה מקושר ל:

  • ויסות רגשי (לרבות התפרצויות זעם וחרדה)

  • סגנון התקשרות (חרד/בטוח)

  • סגנון התמודדות הורי

  • מודעות / מיינדפולנס

  • תקשורת יעילה עם הזולת וכישורים חברתיים

  • התארגנות במרחב

  • יכולת הקשב והריכוז

 

בסדנה נלמד על מהותו של תפקוד זה וכן כיצד נוכל לתרום להעצמת התפקוד האקזקוטיבי ושיפור במימדים לימודיים רבים וכן מימדים חברתיים, תקשורתיים, אישיים ומשפחתיים. בסדנה נבין את תפקידם של ההורים בהעצמת התפקוד האקזקוטיבי ונלמד כיצד לשתף את ההורים באחריות זו.

 

מהסדנה תצאי עם כלים רבים מעולם ה-CBT (טיפול התנהגותי קוגניטיבי) שיסיעו לך להעצים יכולות המטופל/תלמיד בתחום הרגשי, החברתי, התפקודי, התקשורתי תוך העצמת התפקוד האקזקוטיבי שלו. יכולת זו בעל פוטנציאל שימור לשנים רבות וזאת תוך עבודה מסודרת על מטרות הטיפול כפי שאת מכירות ויודעות. עם זאת, הסדנה לא תהפוך אותך למטפלת רגשית. עיסוק בטיפול רגשי לאחר סדנה אחת הינו בבחינת חוסר אחריות. לשם כך יש ללמוד באופן מסודר.

נר 5 (26.12.19): הוראה מתקנת בראי ה-CBT :  "התלמיד אינו פנוי רגשית ללמידה"

 

נר 6 (27.12.19): הוראה מתקנת בראי ה-CBT: "קריאת שפה ורגשות במפגשים טיפוליים"

נר 7 (28.12.19): הוראה מתקנת בראי ה-CBT: תפקוד אקזקוטיבי והקשר שלו לאי הצלחה בלימודים

  

 

הכתוב בלשון נקבה אך מתייחס גם לזכר וגם לנקבה

מה זה סיביטי?

טיפול רגשי התנהגותי קוגניטיבי הינו טיפול קצר טווח שנחקר רבות במאה השנים האחרונות ונמצא אפקטיבי עבור ילדים ומבוגרים. בתוך תהליך זה המטופל מעורב בתכנית הטיפולית, על מטרותיה.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי - CBT מתמקד בדפוסי חשיבה, התנהגות ותגובה רגשית כתוצאה מאתגרים או חוסר סיפוק בחיים. 

בטיפול CBT המטופלים לומדים טכניקות להיכרות ושינוי דפוסים אלו על מנת לשפר את התפקוד היומיומי ואת הסיפוק מחייהם.

טיפול CBT נתמך מחקרית עבור מגוון של בעיות כולל דיכאון, חרדה, בעיות אכילה, וחרדת בחינות. טיפול CBT הוא קצר טווח ונמשך 12-36 מפגשים לערך. 

בין  מפגש למפגש המטופלים מתרגלים מיומנויות שנלמדו במפגש באמצעות שיעורי בית . התרגול הביתי מגדיל את הסיכוי שהמיומנויות יוכללו לתוך החיים היומיומיים שלך מחוץ לטיפול וישארו  כהרגל לאחר סיום הטיפול.   

ניתן ליצור קשר איתי בטל: 052-6526265 או על ידי מילוי פרטים

דבר העורכת

ברוכים הבאים למגזין קרוסלה, מגזין לאסטרטגיות ותמיכה ב-ADHD ולקויות למידה. מיועד לכל מי שלקויות למידה והפרעת קשב וריכוז משפיעים על חייו...

 

כתבות מומלצות

סיפור אישי

"

"

כתבות נוספות

כתבה בהזמנה

איך לשפר את הקריאה?

כל הזכויות שמורות לבעלי האתר. אין לעשות כל שימוש בתוכן | המידע באתר אינו מחליף ייעוץ רפואי וחוות דעת מקצועית |